Snadné seznámení

Seznamovací večery pro nezadané

Single život už Vás nebaví a máte pocit, že už jste si ho užili dost? Rádi byste si teď opravdu zvýšili šance na seznámení? Máme pro Vás několik osvědčených tipů, některé Vás možná překvapí. Tady jsou, vyberte si: 

  1. Zbavte se otěží z minulosti. Možná máte nějaká zranění z minulých vztahů, která si stále dokola přehráváte a nedaří se Vám nechat to být. Možná si stále nesete frustraci a jste naštvaní na někoho, s kým jste byli v minulosti. Možná si říkáte, že muži/ženy jsou divní/divné a nemá to cenu. Pozor na to – toto vše Vám totiž může na podvědomé úrovni kazit všechny šance na úspěšné seznámení. 

Co tedy s tím? 

Pokud Vás trápí minulost, zkuste si udělat klidný večer a všem, kteří Vám ublížili, napište dopis, kde vypíšete a vysvětlíte, proč Vás jejich chování zranilo, jak jste se cítili, jak Vás to teď omezuje. Až to budete mít hotové, na konci dopisu dotyčnému všechno odpustíte. Můžete si při tom představit, jak si berete zpátky všecko, co Vám Váš minulý partner “vzal” a on Vám to s láskou a ochotně předává. Vy mu odpouštíte a děkujete, protože víte, že se třeba neuměl zachovat jinak. Dopis pak můžete spálit nebo třeba hodit do řeky. Prostě nechat odejít. Také si uvědomte a vypište, co Vás minulost naučila, v čem jste teď silnější a jaké cenné lekce si z toho berete do dalšího života. Teď jste připraveni na nový vztah – bez strachů, bez předsudků, bez minulých křivd a zranění. 

Technika dopisu bývá jedna z nejefektivnějších, pokud ale stále cítíte, že to není za Vámi, vůbec se nestyďte vyhledat pomoc psychoterapeuta nebo kouče, který Vám s tím pomůže. Opravdu se to vyplatí, jinak totiž hrozí, že Váš další protějšek bude podobný tomu minulému a Vy s ním budete zažívat podobné situace. 

  1. Najeďte na pozitivní vlnu – naplňte svůj život zajímavými a pozitivními zážitky, i když jste sami. Bude to možná znít jako fráze, ale když se pouštíte do seznamování, není úplně dobré, pokud nejste úplně spokojení sami se sebou, něčeho se bojíte, něco odkládáte, nežijete podle svých představ a místo toho, abyste se tomu postavili čelem, hledáte utěšení ve vztahu. Je třeba být opravdu co nejvíce v pohodě se svým vlastním životem. 

Možná to bude znamenat trochu vystoupit ze své komfortní zóny a začít být aktivnější. Nemusíte to ale brát jako bůhvíjaký úkol, užívejte si to – dělejte to, co Vás baví, choďte mezi lidi, kteří Vás inspirují a se kterými rádi trávíte čas, zaplaťte si vzdělávací kurz k tématu, které Vás už dlouho zajímá, rozjeďte naplno projekt, který už dlouho odkládáte. Může se Vám pak klidně poštěstit a někoho potkáte právě na těchto místech. Váš potenciální partner pak bude mít stejné zájmy a záliby jako vy, no řekněte, není to sen?

  1. Ujasněte si, jakého partnera vlastně hledáte. Jaký by měl Váš partner tedy být? Co s ním chcete dělat a zažívat? Jak se s ním chcete cítit? Kolik času s ním chcete trávit a jak? Co je pro Vás naopak ve vztahu jasné ne a nebudete to tolerovat? Co chcete do vztahu dávat vy? Věnujte tomu klidně týden času. Když totiž víme, co hledáme, je daleko větší šance, že se nám to splní. 
  2. Buďte vnímavější a dívejte okolo sebe víc než do displeje telefonu, třeba i na cestě do práce. Když je příležitost, nebojte se zapříst konverzaci namísto toho, abyste ze situace utekli. Člověk nikdy neví, na koho narazí, co se od něj dozví nebo komu dalšímu ho představí. Může to být zábava. 
  3. Můžete zkusit i nějakou internetovou seznamku nebo aplikaci –  v tom případě na začátku doporučujeme vyhradit si i hodinu denně na pročítání profilů, odpovídání na vzkazy apod. Chce to se tomu opravdu věnovat. 
  4. A samozřejmě doražte na některý z našich večerů “Snadné seznámení”. Dáte si něco dobrého, potkáte se se skupinkou lidí, kteří jsou na tom úplně stejně jako vy a osobně poznáte 6-12 potenciálních partnerů, ze kterých si vyberete ty nejsympatičtější. Předáme Vám kontakty na ty, které jste zaujali i Vy a můžete společně vyrazit na další rande. Vše se tak pro Vás může změnit už během jednoho jediného večera.