Snadné seznámení

Seznamovací večery pro nezadané

Tématy hovoru před samotným začátkem večera se nijak zvlášť nezaobírejte. Pokud bude příjemná atmosféra, tak nenucená konverzace přijde sama. Opravdu to tak je. 😉 Pokud se budete cítit líp, připravte si jedno neutrální téma/otázku do zásoby, kdyby třeba nastalo trapné ticho. Může to být něco příjemně laděného jako např. otázka na plány léto, na víkend, na dovolenou.. 

Při konverzace se vyvarujte negativních, kontroverzních nebo smutných témat. Doporučujeme neprobírat ani minulé vztahy, kdo vás kde a jak naštval, apod. Vhodnými tématy nejsou ani politická témata, majetek a finance. Konverzaci veďte spíše v odlehčeném, pozitivním a neutrálním duchu. Mluvte třeba o tom, jaké máte plány do následujících dní, co rádi děláte ve volném čase a podobně.

Nepřetvařujte se. Pokud je Vám nějaké téma nebo cokoliv nepříjemné, nebojte se téma hovoru otočit jiným směrem nebo to rovnou upřímně říct. Na večeru nejste od toho, aby jste se cítili jakkoliv nekomfortně a Váš protějšek si třeba ani nemusí uvědomit, že Vás uvedl do rozpaků. Také ze sebe v konverzaci nedělejte někoho jiného – jednak je to často poznat a jednak hledáte někoho, s kým Vám bude dobře takovému, jaký jste – takže zbytečnou přetvářkou se opravdu nezdržujte.

Usmívejte se. Úsměv dodá příjemnou atmosféru a může druhého povzbudit. Ať už je Vám Váš protějšek sympatický nebo ne, úsměvem určitě nic nezkazíte.